Radikálne zvýšenie rodičovského príspevku pre poctivých občanov? O toľkoto sa vám môže zvýšiť…

jarino47/bigstock.com

Ak si plánujete založiť rodinu alebo ste si ju už založili a chystáte sa splodiť nového člena, môžete byť len radi, za chystajúcu sa priaznivú situáciu na Slovensku. Výška rodičovského príspevku sa upraví, pre niekoho v naozaj pozitívnej sadzbe. Všetko záleží od toho, či ste poctivý platič, hlavne pred nástupom na materskú dovolenku.

Stačí, že ste odpracovali 270 dní v posledných rokoch pred nástupom na materskú. Výška príspevku sa bude odhadovať od tejto podmienky. Takto to aspoň chce vládna strana Smer. Peter Pellegrini, slovenský premiér, sa k celej veci vyjadril takto:

“Ide o razantné zvýšenie rodičovského príspevku a malo by zmierniť ten veľký prepad z poberania materskej, ktorá sa dnes rovná zhruba čistému príjmu matky.” 

Stačí, ak získate nárok na materskú dovolenku. Potom sa s vami bude spájať aj zvýšenie rodičovského príspevku. Daniela Konečná, zástupkyňa Únie materských centier, povedala, že všetci veľmi radi privítame citeľnejšie zvýšenie rodičovského príspevku, ale pre všetkých rodičov rovnako. Týmto sa chce vyhnúť prípadnej segregácií, či nerovnosti medzi občanmi.

Článok pokračuje na druhej strane: