Dramatický okamih na Zakynthose. Video zachytávajúce zosuv skaly na turistov, medzi ktorými bola aj česká rodina!

13.09.2018 sa cca o 11:15 stala dovolenkárom na obľúbenom Zakynthose nemilá situácia.Celý incident sa odohral na obľúbenej pláži Navagio

Zakynthos-navagio beach-grecko-dramaticky moment-zosuv skal-dramaticky moment na Zakynthose-dramatický okamih na Zakynthose
twitter.com/SotisValkan

Síce je už skoro polovica septembra za nami ale letné dovolenky sú stále v plnom prúde. 13.09.2018 sa cca o 11:15 stala dovolenkárom na obľúbenom Zakynthose nemilá situácia. Pri plavbe na loďkách ich zhodili do vody veľké vlny, ktoré boli spôsobené zosuvom veľkých skál.

Celý incident sa odohral na obľúbenej pláži Navagio, ktorú turisti navštevujú najmä pre krásnu priezračnú vodu, čistú jemnú piesočnatú pláž a tiež pre príbeh, ktorý sa viaže k stroskotanej lodi z 80.rokov 20.storočia na ostrove, o ktorej sa hovorí, že na nej prepravovali drogy, prostitútky a alkohol.  Pri zosuve balvanu do vody sa zosunuli aj ďalšie skaly, ktoré teraz na pláži tvoria až 5 metrovú hŕbu. Pláž je známa tým, že je obklopená veľkými vápencovými útesmi, ktoré dovolenkárom v tomto období dovolenku pekne skomplikovali. Zosuv skaly nastal zrejme kvôli narušenej statike.

Zakynthos-navagio beach
pixabay.com

Neprehliadnite: Mladík nechal svoju priateľku spadnúť z útesu do mora. To ako zareagoval je odporné.

Pod týmto miestom bolo pár dní dozadu oznámenie, že pláž v týchto miestach nie je prístupná. Aj napriek tomu sa tu objavili turisti, preto pri zosuve zakročili hasiči s cvičeným psom, záchranári a pobrežná služba spolu s vrtulníkom. Snažili sa zistiť, či nikto nie je vo vode, prípadne pod zosunutými skalami. Po obhliadke usúdili, že nikto nie je nezvestný.

Pokračujte nižšie v čítaní článku na druhej strane: