Vo veku úctyhodných 83 rokov nás žiaľ navždy opustil herec Jaroslav Kepka. O jeho smrti informoval verejnosť spravodajský portál Novinky.cz. Správu potvrdil jeho synovec Ondřej Kepka na stanici Český rozhlas Radiožurnál.

Jaroslav Kepka, narodený 14. augusta 1935 vyštudoval na pražskej DAMU a neskôr pôsobil v Divadle J. K. Tyla v Plzni. V roku 1960 prestúpil do pražského Divadla na Vinohradech, v ktorom ako člen hereckého súboru pôsobil do roku 2004. 

Na divadelných doskách sa predstavil v inscenáciách ako napríklad Válka s mloky, Náměstek, Nanebevstoupení Sašky Krista, Krysař, Ubohý vrah, Dvanáctá noc či Věc Makropulos.

Je o ňom všeobecne známe, že sa najväčšmi pohyboval na divadelnom pódiu a preferoval ho pred filmovou scénou. Napriek tomu sa však objavil aj v niekoľkých populárnych filmoch ako napríklad komédie – Kdo chce zabít Jesii?, Konec básníků v Čechách alebo v dráme Noční host. Medzi jeho najznámejšie filmové počiny však rozhodne patria rozprávky Nesmrtelná teta a Rumburak.

Tento skutočne multitalentovaný človek bol nielen vynikajúcim hercom, ale aj skvelým dabérom. Vďaka jeho nezvyčajným schopnostiam získal v roku 2003 za celoživotné majstrovstvo v dabingu, cenu Františka Filipovského.

Herecká asociácia na jeho adresu venovala slová plné rešpektu a úcty k jeho pamiatke:
„S jeho postavou prichádzalo na javisko vždy zvláštne tajomstvo, charizma, zmysel pre komediálnu skratku, prekvapenie, moment improvizácie, schopnosť vyťažiť z minima maximum, výstižná práca s hlasom a pohybová štylizácia.“

Čítajte tiež: Herec Rami Malek dokonale napodobnil Freddieho Marcuryho vo filme Bohemian Rhapsody. Jeho koncert si pustil viac ako 1500-krát, aby bolo všetko do detailu rovnaké