Hawkingova prvá láska mu zachránila život! Žila sním 30 rokov, spájalo ich najmä Hawkingov humor a veľké oči…

ofigenno.com

Stephen Hawking bol so svojou prvou manželkou 30 rokov a patril medzi bezpochyby najväčších vedcov nášho storočia. Jeho smrť zasiahla celý svet, ale pred tým než odišiel zanechal nám odkaz, nad ktorým by sme sa mali zamyslieť. Všetci ho poznali len ako vedca a veľmi múdreho človeka, avšak o jeho osobnom živote už tak veľa nevieme. O jeho živote bol v roku 2014 natočený aj film, ktorý hovorí o jeho osobnom živote, o jeho láskach a kariére.

Bol to skvelý matematik, fyzik a kozmológ. Vďaka svojim publikáciám priblížil tento svet aj nám obyčajným ľuďom. V Oxforde kde sa narodil aj študoval na univerzite. Štúdium tu mu priniesla aj prvú lásku, Jane, ktorá sa mu stala aj manželkou na 30 rokov. Napriek tomu, že Stephen nebol práve lámač ženských sŕdc s Jane si rozumel a o svojej chorobe sa jej nepriznal. Amyotrofická laterálna skleróza sa však u neho začala prejavovať a jeho stav sa zhoršoval. Jane si však jeho zmeny v správaní všimla.

Napriek všetkému sa Jane nebránila citom a pár sa zasnúbil. Rok na to prebiehala dokonca aj svadba. I napriek všetkým otázkam na Jane, čo ju ešte priťahuje na Stephenovi, na ktorom sa ochorenie zračilo i po fyzickej stránke, sa Jane priznala, že jeho veľké oči a humor sú to čo ich napriek všetkému spája.

Pokračujte v čítaní článku na ďaľšej strane…