Melta, výborný nápoj, bol obľúbený najmä v minulosti. Dnes jej sláva, bohužiaľ, upadá a len málokto si spomenie, že v detstve bola Melta súčasťou každých raňajok. Jednoducho povedané, naše staré mamy vedeli, čo robia, keď pri každej návšteve svojim vnúčatám pripravili práve tento nápoj.

Melta je totiž zdravšou náhradou kávy. Je skvelým riešením pre deti, či tehotné ženy. Neobsahuje kofeín a preto je vhodná práve pre tých najmenších. Obsahuje len niekoľko surovín, z ktorých sa vyrába. Je to pražený koreň čakanky, cukrovej repy, drveného obilia jačmeňa a žita.

Prečo práve Melta?
Iste sa mnohí budú čudovať, no Melta je perfektným riešením a to hneď na niekoľko problémov. Pomáha dokonca aj pri nechuti na s*x. Samozrejme, to nie je jej jediná výhoda. Melta dokáže upraviť aj trávenie, pretože obsahuje bielkoviny, sacharidy, vitamíny, či rôzne minerály. Môže pomôcť aj s nespavosťou. Rovnako sa stará o správny chod čriev a pomáha pri zápche. Vie aj zlepšiť pamäť.

Tip na článok: Ruky sú zrkadlom zdravia a kondície. Pozri, čo o tvojom zdraví hovoria práve tie tvoje!

kava.heureka.cz

Ako ju pripraviť?
Úplne jednoducho! Stačia štyri veľké lyžice Melty a liter horúcej vody. Postup je rovnaký, ako pri normálnej káve, až na to, že Meltu je potrebné nechať odstáť a precediť.

S čím je najlepšia?
Melata (nezáleží na to či studená, či teplá) sa hodí ku všetkému. Pokojne si ju môžete vychutnať horúcu s bábovkou alebo ňou schladiť príjemné letné popoludnie. Keďže neobsahuje kofeín je výborná aj k večeri namiesto kakaa.

Mohlo vy vás zaujímať: 109 ročná žena zanechala svoje tajomstvo dlhého života. Tvrdí, že základ je vyhnúť sa mužom

Neprehliadnite: Ľudské sliny sú zázračný elixír, ktorý naše telo vytvára. Na tieto problémy vám postačia vaše vlastné sliny!