Doslova zázraky dokáže s vami spraviť zeler! Hlavne prvý bod ocení každá žena pri dennej konzumácií!

Dmytro_M/bigstock.com

Ľudia v minulosti verili, že zeler má magické vlastnosti a prináša šťastie, takže si ľudia touto zeleninou zdobili dom a používali ho ako liek. Neskôr však zistili, aký je zeler skvelý pre zdravie a preto ho začali vo veľkom konzumovať. Listy a korene zeleru sú obľúbeným korením.

Používajú sa v čerstvej aj sušenej forme pri príprave šalátov, polievok, omáčok, marinád a studených jedál. Stopka tejto rastliny zvyčajne tvorí oblohu. Zeler je pre naše telo potrebný. Ak ho budete denne konzumovať a pridávať do jedla, ochránite sa pred rôznymi chorobami, očistíte a omladíte vaše telo a posilníte si imunitu.

Dmytro_M/bigstock.com

Vlastnosti zeleru:
Zeler je považovaný za jeden z najužitočnejších produktov. Ľudia, zaujímajúci sa zdravým stravovaním, sa so zelerom kamarátia, pretože vedia, že zeler obsahuje veľmi malé množstvo kalórii (8-16 kalórii na 100gramov), čo z neho robí skvelú voľbu pre ľudí, ktorí chcú schudnúť. Zeler tiež obsahuje extrémne nízky glykemický index blízky nule, čo je veľmi dôležité pre ľudí s cukrovkou.

Mohlo by vás zaujímať:
100 gramov zeleru vám poskytne 33% dennej odporúčanej dávky vitamínu K, ktorého deficit je spojený s osteoporózou, rôznymi typmi rakoviny a zubného kazu. Zeler je cenným zdrojom antioxidantov a okrem širokého spektra vitamínov a minerálov obsahuje aj ďalšie fytonutrienty: flavonoly, fenolové kyseliny, flavóny, fytosteroly.

Ak budete konzumovať zeler každý deň, môžete nielen schudnúť, ale dokonca si výborne môžete posilniť telo. A to je len zlomok toho, čo zeler dokáže.

Výhody zeleru si prečítate na druhej strane: