Rodina zachránila tohto psíka pred istou smrťou. Ten sa svojím novým majiteľom odvdačil nenahraditeľným spôsobom.

Nemala žiadnu energiu a žiadnu svalovú hmotu. Jej záchrancovia si mysleli, že to neprežije, avšak Xena bola naozaj bojovníčka s chuťou žiť.

youtube.com

Psy nám vedia dať niekedy viac, ako ľudia. Často sa stáva, že práve týmto bezbranným a oddaným stvoreniam sa ohavne ubližuje. Existuje nespočetné množstvo prípadov, kedy ľudia nevedeli čo so psíkom, tak ho len tak vyhodili. Napospas osudu, alebo v lepšom prípade napospas iným ľuďom, ktorí by sa takýchto vyhodených psov mohli ujať.

Život sučky menom Xena sa začal naozaj príšerne. Jej pôvodní majitelia ju vyhodili a nechali ju vyhladovať až na kosť. Keby 4 mesačné šteňa nenašli, určite by zahynulo. Keď Xenu našli, vážila len 2kg. Nemala žiadnu energiu a žiadnu svalovú hmotu. Jej záchrancovia si mysleli, že to neprežije, avšak Xena bola naozaj bojovníčka s chuťou žiť.

youtube.com

Mohlo vy vás zaujímať: Existuje jedno staré židovské príslovie: „Kto je múdry? Ten, kto sa učí od ostatných.“ Pre mňa „ten“ znamená pes!

Vďaka jej húževnatosti dostala prezývku bojovné šteňa. Keď sa podarilo Xenu dostať z toho najhoršieho, bolo nutné nájsť jej dobrý domov. Príbeh tohto šteniatka bol zdieľaný na Facebooku, kde ho uvideli aj manželia Hickeyovci zo štátu Georgia. O Xenu sa zaujímali už skôr a hneď ako mohli, si po ňu prišli. Boli pevne rozhodnutí, že tomuto šteniatku chcú poskytnúť nový a najmä láskyplný domov.

Pokračujte nižšie v čítaní článku na druhej strane: