Pamätáte si fotku štyroch „bifľošov“, ktorá pobavila ľudí na internete? Neverili by ste, akí úspešní muži z nich vyrástli!

facebook.com

Možno aj vy ste na internete zahliadli medzi množstvom iných obrázkov aj jeden s popisom „bujará párty“, na ktorom je partička chlapcov s okuliarmi v štrikovaných svetroch. Ako býva dobrým zvykom, ľudia k tejto nevinnej fotke začali pridávať rôzne „smiešne“ komentáre. Napríklad o tom, ako sa títo mladí matematici skvelo zabávajú a podobne. Mnohých týchto posmeškárov ale možno prekvapí, kde sa títo mladí matematici nachádzajú dnes a čo z nich vyrástlo.

Táto fotka má už nejaký ten rôčik. Bola vytvorená v roku 1997 v poľskej dedine Zwardon, triednou učiteľkou chlapcov, keď sa pripravovali na matematickú súťaž. Novinári chceli zistiť ako sa chlapcom z fotky darí v súčasnosti. Podarilo sa im spojiť s Tomekom Čajkom ( na titulnej fotke druhe z lava ), ktorého práca určite nie je štandardná.

Pracuje v spoločnosti SpaceX a spolu so svojimi kolegami mal na práci vypustenie elektromobilu Tesla na obežnú dráhu Zeme. Okrem toho programoval aj softvér potrebný na kontrolu rakety Falcom Heavy.

Pokračujte v čítaní článku na druhej strane: