VÝSTRAHA pre Česko a Slovensko: Takéto škody narobila víchrica, ktorá udrela z víkendu na pondelok

facebook.com/Prezídium Hasičského a záchranného zboru & facebook.com/Polícia Slovenskej republiky

Slovensko zasiahol silný nárazový vietor, ktorý sa prirovnáva k orkánu. Víchrica udrela na Chopku. Sila vetra spôsobila výpadok elektriny pre viac ako 30-tisíc ľudí. Takmer 310 hasičov bolo povolaných na viac než 136 miestach. Táto situácia sťažila a obmedzila dopravu, pretože sa na mnohých cestách nachádzajú spadnuté stromy.

Túto situáciu spôsobil podľa Slovenského hydrometeorologického ústavu chladný vzduch, ktorý sa k nám dostal zo západu až severozápadu. Jedno z najviac zasiahnutých miest bolo aj letisko Milana Rastislava Štefánika v Bratislave, kde bola nameraná priemerná rýchlosť vetra 71 km/h. V nárazoch to bolo až 90 km/h. Meteorológovia varujú, že vietor ešte môže zosilnieť, najmä na severe Slovenska.

Zveřejnil(a) Prezídium Hasičského a záchranného zboru dne Pondělí 11. března 2019

Na chopku bol zaznamenaný najsilnejší vietor, ktorého nárazy dosiahli až 173 km/h. Na Sliezskom dome to bolo 151 km/h. Na strednom Slovensku je po krušnej veternej noci takmer 30-tisíc ľudí bez elektriny.

Tip na článok: Dojímavá fotografia hasiča po dopravnej nehode obletela celý svet. Toto su praví hrdinovia!

„Mimo prevádzky máme 400 trafostaníc. Elektrikári sú v plnom nasadení. Čaká ich mimoriadne náročný deň,“ vyjadril sa hovorca Stredoslovenskej distribučnej Miroslav Gejdoš.

Zveřejnil(a) Prezídium Hasičského a záchranného zboru dne Pondělí 11. března 2019

Hasiči mali taktiež náročnú noc. Počet ich výjazdov rapídne stúpol.

Článok pokračuje na druhej strane:


ZDROJtopky.sk