Dočkali ste sa ? Od júna 2018 sa zvýšila suma na stravu pre zamestnancov.

trendweb.sk

Suma stravných lístkov bude konečne od júna o niečo vyššia, ako sme boli zvyknutí. Rozhodlo tak v novom opatrení Ministerstvo práce, sociálnych vecí a rodiny. Zmena sa bude týkať taktiež živnostníkov. Vyššiu sumu na stravu si budú môcť zapisovať do nákladov.

Sumu 4,80 eur si živnostníci budú môcť uvádzať do nákladov od júna 2018, avšak len za dni, počas ktorých živnostník vykonával svoju podnikateľskú činnosť. Ak patríte medzi živnostníkov, ktorí sú okrem svojho podnikania aj zamestnaní, v tom prípade si sumu 4,80 ako stravné do nákladov písať nemôžete.

trendweb.sk

Počas dovolenky v zamestnaní však nemáte nárok na príspevok na stravu, avšak ak v týchto dňoch vykonávate svoju podnikateľskú činnosť, môžete si stravné napísať do nákladov. Možnosti uplatnenia stravného do nákladov sa zbavíte úplne vtedy, ak platíte paušálne výdavky. Dni, ktoré živnostník počas roka odpracoval a uplatnil si počas nich stravné musí vedieť preukázať. Je dôležité dať si pozor, že v tomto roku je nutné započítavať do mája pôvodnú nižšiu sumu, teda 4,50 eur.

Pokračujte v čítaní článku na druhej strane: