VTIP: šéf supermarketu príjma na skúšku predavača, ako sa osvedčí.

Veľký, obrovský mnohoposchodový supermarket v USA, v ktorom dostanete všetko. Šéf prijíma nového predavača, s tým, že ho vezme na deň na skúšobnú dobu, aby videl, ako sa osvedčí. Po záverečnej si ho zavolá do kancelárie:

– Tak koľko ste dnes urobil obchodov?
– Jeden, šéfe.
– Čože!? Jeden? Naši predavači urobia priemerne šesťdesiat až sedemdesiat obchodov denne! Čo ste celý deň robil!? A koľko ste vlastne utŕžil?
– Tristoosemdesiat tisíc dolárov.
Šéfovi došla reč.
– Tristoosemdesiat tisíc? Preboha, čo ste predal?
– No, prvý som predal malinký háčik na ryby…
– Háčik na ryby? Za tristo osemdesiat tisíc?

Tip na článok: VTIP: o zvieratkách v lese a prečo medveď zakázal robiť bordel.

… potom som zákazníka presvedčil, že by si mohol zobrať ešte aj stredný a veľký háčik. Potom som ho presvedčil, že by si mal zobrať aj nejakú udicu, predal som mu tri prúty – malý, stredný a veľký. Dal som sa s ním do reči, opýtal som sa, kde bude rybárčiť. Povedal, že na myse dvadsať míľ na sever. Tak som mu predal ešte poriadnu vetrovku, nepremokavé nohavice a gumáky, pretože tam dosť fúka.
Presvedčil som ho, že na pobreží neberú, tak sme išli vybrať motorový čln. Potom som sa ho opýtal, čo má za auto – vyliezlo z neho, že dosť malé, čln by na ňom nemohol odviesť. Tak som mu predal ešte príves…

– A toto všetko ste predal človeku, ktorý si prišiel kúpiť jediný háčik na ryby!?
– Nie. On pôvodne prišiel kúpiť vložky pre svoju ženu. Tak som mu navrhol, že keď si teda cez víkend neužije, že by si mohol zájsť aspoň na ryby…

Tip na článok: Muž vymyslel neskutočný inzeráta na predaj svojho auta, doslova puknete od smiechu!