Viete čo je na obrázku ? Myslíte nato hneď po zobudení, má široké využitie aj v iných oblastiach života.

kava-hnojivo-kvetiny
yanadhorn/Bigstock.com

Hneď po zobudení na ňu myslíme a často je to prvá vec, ktorú si spravíme na raňajky či už doma alebo v práci. Jej chuť a vôňa nám vyvolávajú príjemné pocity. Bohužiaľ, ani len nemáme poňatia o jej ďaľšiom využití. Vie nám pomôcť aj v starostlivosti o našu kožu.

Zaraďuje sa medzi svetový nápoj, ktorého miesta v rebríčku konzumácí patria medzi prvé miesta. Azda už ani nikoho nepozńate, kto by svoje ráno nezačínal šákou kávy.Jej chuť je výrazná, priam patriacia do dňa, navyše dopĺňa energiu.

Čo ste pravdepodobne o káve nevedeli:
Určite aj vy patríte k ľuďom, ktorí zbytok z kávy ( kávovú usadeninu) vyhadzujete do koša. Ale čo tak ju využiť? Užitočne ju viete využiť okolo domu alebo v starostlivosti o svoju krásu. Stačí ak usadeniny zo šálky dáte na pekáč a tam necháte pekne vyschnúť.

Prezradíme vám 13 spôsobov ako efektne využiť túto usadeninu

Vlasy:
Obsahuje látky, ktoré krásne vyživia vlasy a navyše im dodá energiu. Lepší výsleodk nedosiahnete ani s maskou. Najlepší výsledok uvidíte na tmavých vlasoch , ktoré budú priam žiariť.

sprchovanie sa-zena v sprche
MilanMarkovic/Bigstock.com

Celulitída:
Aj s celulitídou viete bojovať vďaka usadenín z kávy. Veď pozrite si zloženia krémov proti celulitíde, skoro všetky obsahujú kofeín. Stačí ak zmiešate olivový olej  s usadeninou a máte 100% čistý prírodný krémik na celulitídu.