Konečne k nám zavítala zima ako sa patrí. A ešte viac prituhne, pretože čo chvíľa k nám dorazí ďalšia snehová nádielka. Na západe Slovenska v priebehu utorka má podľa meteorológov napadnúť ďalšia niekoľkocentimetrová vrstva snehu. V Bratislavskom, či Trenčianskom kraji sa ráta, že sa so snehom bude miešať aj dážď.

V najbližších dňoch bude naše územie zasiahnuté tlakovou nížou, frontálny systém sa tak u nás prejaví ako sneženie. Takéto počasie bude následne postupovať až k Poľsku, preto je pravdepodobné, že sa v najbližších dňoch prejaví sneženie aj vo zvyšku krajiny.

Sneženie by sa malo prejaviť už v pondelok vo večerných hodinách. Od polnoci by podľa meteorológov malo snežiť už na celom západnom Slovensku. Predpokladá sa, že do utorkového rána pribudne na západe až päť centimetrov nového snehu.

sneh-snezenie-odpratavanie snehu-snehove problemy-snehove komplikacie
romrodinka/bigstock.com

Utorok sa však nič nekončí. Práve naopak. Od dnešného dňa by sa sneženie malo ešte viac zintenzívniť. Za hodinu by v priebehu utorka malo napadnúť okolo dvoch až troch centimetrov nového snehu. Vlna sneženia sa bude presúvať smerom na východ. V určitých oblastiach sa do sneženia primieša aj dážď, čo v konečnom dôsledku spôsobí úbytok snehovej vrstvy.

V ostatných oblastiach sa však snehovej nádielke bude dariť výborne. V oblastiach Nitrianskeho, Trenčianskeho, Žilinského, či Banskobystrického kraja by malo do stredy nasnežiť až päť centimetrov snehu.

Kde všade meteorológovia predpovedajú na dnešný deň výstrahy a snehové jazyky/poladovicu sa dočítate na druhej strane: