Muži milujú tieto ženy, patríte aj vy medzi tie typy, ktoré muži zbožňujú ?

Napriek odlišným a rôznorodým povahovým vlastnostiam žien, existujú určité dva typy, do ktorých môžeme jednotlivé charakteristiky zaradiť.

zena-typ zeny-muzi miluju zenu-kamratka-matka
studiostoks/bigstock.com

Je pravdou, že každý muž má rád niečo iné. Mnohým mužom vyhovujú kľudne, harmonické, priateľské a skôr tichšie ženy. Iným naopak vyhovujú ženy s extrovertnou, dobrodružnou a predovšetkým zábavnou povahou.

Napriek odlišným a rôznorodým povahovým vlastnostiam žien, existujú určité dva typy, do ktorých môžeme jednotlivé charakteristiky zaradiť. Tieto dva typy sú pre mužov nesmierne príťažlivé a je na vás, v ktorom z nich sa nájdete.

Nenechajte si újsť: Ženy ho milujú, muži nenávidia! Mladík ukázal niečo z čoho ženy doslova šaleli!

zena-typ zeny-muzi miluju zenu-kamratka-matka
studiostoks/bigstock.com

Maminka:
Psychológia na základe mnohých výskumov odhalila, že mužov priťahujú ženy, ktoré sú určitým spôsobom podobné práve ich matke. Nápodobne je to aj so ženami, ktoré si hľadajú podvedome partnera na základe vzoru, aký videli od detstva vo svojom otcovi. Takéto správanie sa nazýva Oidipov komplex. Tento názov vychádza z báje, ktorá rozpráva o Oidipovi, ktorý zavraždil svojho otca a oženil sa s vlastnou matkou, pritom nevedel v tom čase, že sú to jeho rodičia.

Čítajte tiež: Muži uprednostňujú štíhlejšie ženy. Prečítajte si 8 najčastejších argumentov prečo je to tak.

Celá teória je založená na spôsobe, akým vnímame domáce prostredie v detstve. Našich rodičov zvyčajne považujeme za ideál rodiny. Sú to pre nás osoby, s ktorými zvyčajne pociťujeme istotu a bezpečie. Muži, ktorí si chcú partnerku podobnú ich matke v nej hľadajú pocit bezpečia, domova, šťastia a istoty, ktorú prežívali kedysi.

Samozrejme to súvisí aj s históriou, kedy ženy ostávali v domácnosti, starali sa o deti, varili, prali, upratovali, žehlili a muž sa mohol k ním denne vracať a oddýchnuť si pri nich. Aj v dnešnej dobe chcú muži od ženy jej vtedajšiu rolu v domácnosti, preto niektorých priťahuje tento typ.

Pokračujte nižšie v čítaní článku, aký je druhý typ: