Trápil ich veľký problém. Babička chcela žiť sama, no túžila vidieť častejšie vnúčatá. Preto urobil toto!

Najskôr sa naši rodičia starali o nás a príde čas, kedy sa karta obráti a budeme sa starať my o nich. Niektorí sa z tejto “ povinnosti tak povediac zabvia“ a dajú svojich nabližších do domova dôchodcov. Ale ak by ste sa týchto ľudí opýtali či by si to vybrali, odpoveď by vo väčšine prípadov bola NIE.  Svoje posledné roky života by chceli stráviť s najbližšími.

Poprípade ľudia vidia riešenie v tom, že si starkých nasťahujú k sebe, To však už zabehnutú rodinu môže ľahko rozhádať a vzniknú nezhody. Ako to teda vyriešiť tak, aby boli všetci spokojní? Máme pre vás riešenie!

Kenneth Dupin, lekár z Ameriky venoval 7 rokov tomu, aby prišiel s niečim lepším ako domovom dôchodcov. Ponúkol riešenie kde rodičia budú v blízskoti detí a vnúčat, no zároveň si môžu žiť vlastný život.  Tým riešením je takýto milý domček, vytvorený pre potreby práve starších ľudí.

Trik spočíva v tom, že jeho veľkosť je približná záhradnému domčeku, preto je ľahké ho umiestniť na záhrade. Budú blízko rodiny, no zároveň majú aj svoje súkromie.

Takéto domčeky je dostať plno vybavené kuchynkou aj umývačkou riadu. Elektrina a voda sa pripája z pôvodného domu.

Takéto domčeky nie sú veľké, skôr malé ale úplne praktické a funkčné.Majú lekárske vybavenie, ktoré je dôležité pre starších ľudí. Snímače, ktoré sú v ňom namontované , dovoľujú na diaľku monitorovať stav obyvateľov domčeka, informujú o údajoch vnútornje teploty alebo o krvnom tlaku.