Téma financie nie je vždy príjemná. Čo o vás prezrádzajú spoločné výdavky alebo naopak oddelené?

muz-penazenka-vela penazi-zarobene
notice44/Bigstock.com

Nie všetci sa vedia baviť bez problémov na tému financie! Kým sme v období, že nás nič netrápi a nemusíme nič riešiť, tak na čo vyťahovať takú tému. Avšak u každého človeka príde obdobie kedy nastane čas, aby vedel ako narábať s peniazmi.Hlavne keď sa už jedna o vzťah, v ktorom sú financie potrebné. Vo vzťahoch sa často stane, že partneri nechcú mať spoločné peniaze ale radšej si nechávajú každý to svoje ale sú aj prípady, ktoré si ich spravujú spoločne.

Výdavky a financie:
Ktorú možnosť radšej preferujete vy? Môže niečo znamenať keď nemáte spoločné financie? Na tieto aj ďaľšie otázky vám odpovie uznávaná psychologička. Tá tvrdí, že vďaka peniazom sa ukáže každý vzťah. Tí ktorí, majú oddelené financie ukazuje skôr na otvorený vzťah a nemajú jasné pravidlá ako ich vzťah funguje naopak tí, ktorí majú spoločný rozpočet sú oveľa spokojnejší.

Avšak netvrdí, že partneri, ktorí nemajú spoločný rozpočet majú nedostatok lásky, pocitov. Skrátka zhodnotili, že každý si chce niesť zodpovednosť za svoje veci. V takomto type lásky ide o akúsi vôlu rešpektovať hranice a slobodu.

rodina-rozpocet-financie-prepocitavanie uspor-setrit peniaze
dolgachov/Bigstock.com