Telo matky po pôrode prechádza rozsiahlými zmenami. Prečítajte si príbeh jednej mamičky ktorá je zo svojho vzhľadu už zúfala…

takprosto.cc

Telo matky počas tehotenstva a po pôrode prechádza  rozsiahlymi zmenami. Okrem iného to majú na svedomí aj hormóny, ktorých úroveň sa extrémne zvyšuje. Keďže v matke rastie nový človiečik, logicky sa to odráža aj na jej hmotnosti a metabolizme. Zároveň má žena počas tehotenstva často zvýšený pulz. Maternica, ktorá predtým nedosahovala ani veľkosť päste, sa enormne zväčší a tlačí na okolité orgány a cievy. V dôsledku týchto zmien sú ženy po pôrode zničené ešte niekoľko dní ba dokonca týždňov.

Matka a žena v domácnosti Júlia má len 40 rokov. Na jednom fóre sa sťažuje, ako jej telo utrpelo po tom, čo priviedla na svet niekoľko detí. „Som matka troch detí vo veku sedem, deväť a jedenásť rokov. Moje telo už dávno nie je také, ako bolo pred tým, než som sa vydala a mala deti. Bez použitia make-upu sa už neodvážim vyjsť na ulicu. Začala som pociťovať neznesiteľné bolesti chrbtice a ľudia odhadujú, že už mám po päťdesiatke. Po treťom dieťati mi zistili hypotyreózu, čo znamená, že musím brať lieky do konca života. Za posledné desaťročie som akoby zostarla o 20 rokov. Napriek tomu všetkému by som však moju terajšiu situáciu nemenila. Deti mi rastú ako z vody a nadovšetko ich milujem. Občas sa napriek tomu človeku cnie za jeho niekdajšou krásou a zdravím,“ hovorí Júlia.  

Prípadov, kedy ženské telo neblaho nieslo následky pôrodutehotenstva je nespočetné množstvo. Na vzhľade sa podieľajú aj tieto faktory:

Pokračujte v čítaní článku na ďaľšej strane…