Táto žena porodila svoje dieťa počas toho, ako bola v kóme. Jej dieťatko ju však ako zázrakom priviedlo opäť k životu!

César, Amellin brat, sa rozhodol podeliť so svetom o proces v priebehu troch mesiacov. Na sociálnych sieťach uverejnil videá svojej sestry s dieťatkom, ako sa snaží vytvoriť si puto. Rodina vďaka tomuto nikdy nestratila nádej. Jej vytrvalosť po troch mesiacoch priniesla svoje ovocie. Amelia začala reagovať. Lekári vysvetlili, že jej telesný stav je veľmi dobrý, ale poškodenie je neurologického charakteru.

Pár dní predtým, než sa Amelia prebudila zo spánku, jej fyzioterapeut Roberto Grisin spozoroval niečo na Amelie. Žena mala odlišné reakcie v blízkosti svojho syna, ako v blízkosti iných ľudí. Dotyky a plač malého chlapčeka pôsobili na matku veľmi pozitívne.

César uvádza, že stav jeho sestry bol zvláštny. Nikdy nebola v úplnej kóme. Bola schopná malých pohybov ako jemný dotyk ruky alebo posunutie. Počas troch mesiacov avšak nikdy neprehovorila alebo nevyvinula znateľný pohyb.

Začiatkom apríla sa žena začala viac hýbať a dokázala vysloviť pár slov. Znateľné zlepšenie bolo aj v jej správaní: vedela podržať a prikryť svoje dieťa a odpovedať na otázky áno alebo nie.

Teraz rodina čaká na ďalšie zlepšenie jej stavu. Rodina verí, že najlepším liekom pre ňu bola interakcia s jej vlastným dieťaťom, pretože puto medzi matkou a dieťaťom dokáže neuveriteľné veci.

zdroj: prosvet.cz / labioguia.com / facebook.com