Kozlík lekársky:
Táto bylinka sa často vyskytuje aj pod názvom Mačací koreň. Pochádza z Ázie a využíva sa aj pri domácich terapiách. Mnohí ju odporúčajú ako liek proti problémom so spánkom. Má tlmivé účinky a taktiež pomáha pri riešení stavov súvisiacich s depresiou. Preto je vhodná aj pre malé deti. Možno ju použiť aj na upokojenie nervozity.

Vanilka:
Je známa pre svoju chuť a príjemnú vôňu. Používa sa aj pri chudnutí, pretože reguluje žalúdočnú kyselinu a tým znižuje hmotnosť. Jej pravidelná konzumácia dokáže omnoho viac. Zlepšuje kvalitu spánku. Vanilkový olej zas pomáha vylepšiť náladu. Pôsobí aj ako afrodiziakum.

Rumanček kamilkový:
Rumanček kamilkový, alebo inak nazývaný harmanček, je ďalšou rastlinou, pre ktorej účinky je taký slávny. Čaj harmančeky priaznivo pôsobí na úzkostné stavy. Avšak pôsobí aj protizápalovo a má dezinfekčné účinky. Kúpeľ z tejto bylinky je najúčinnejší. Má výborný relaxačný efekt, ktorý stojí za vyskúšanie.

Mohlo vy vás zaujímať: Orechové škrupiny majú všestranné využitie! Je to takmer prírodný zázrak. Odteraz nevyhodíte žiadnu škrupinku!

Neprehliadnite: Zdravý nápoj, ktorý pili naše staré mamy. Zázračná Melta bola viac ako len káva, takéto účinky má na zdravie