Vedci zistili, že všetky stromy majú emócie: Vedia cítiť, mať strach, či prežívať bolesť! Dokážu sa o seba starať ako ľudia

soultravelrules.com

Vedci sa skúmaním rastlín zaoberali už dávno. Ich výskum naozaj potvrdil, že rastliny cítia a vnímajú. Mnohé prípady potvrdili, že rastliny rovnako dokážu reagovať aj na prítomnosť danej osoby.

Vnímajú ich správanie voči nim, či dokonca rozoznať hlas človeka, ktorý sa o ne stará. Prejavujú to kvitnutím a lepším rastom. Je to spôsob ich odmeny za dobrú starostlivosť. 

Peter Volleben sa rozhodol svoj výskum rozšíriť nielen na rastliny, ale stromy. Vždy ho fascinovali a dokonca o nich nakrútil aj dokumentárny film, kde ich skúma. Jeho tvrdenia sú prinajmenšom skutočne zaujímavé. Zistil, že stromy cítia. Majú ľudské emócie, ktoré prežívajú ako ľudia. Dokážu sa cítiť vystrašene, no môžu cítiť aj bolesť.

pixabay.com

Dalo by sa povedať, že stromy sú rovnako spoločenské stvorenia ako ľudia. Vyhľadávajú svoju blízkosť a sú priateľmi. Peter Volleben dokonca hovorí aj o tom, že stromy sa k sebe správajú ako oddaní manželia. 

Článok pokračuje na druhej strane: