Strata blízkeho nás dokáže hlboko raniť. Po týchto slovách si uvedomíte skutočnú hodnotu života!

Veď aký je to život bez našich milovaných? Skúste sa nad tým zamyslieť.

spomienka na zosnuleho
Kasia Bialasiewicz/bigstock.com

Ako často sa hneváte na svojich príbuzných? S koľkými z nich sa nebavíte? Dokonca sa stáva, že sa pohádame aj s tými najbližšími a tak sa jedného dňa stane, že dieťa prestane svojich rodičov navštevovať, volať im a pomáhať. Vzťah medzi rodičmi a dospelým dieťaťom je narušený. Nestalo sa to aj vám? Zrazu ste si prestali užívať tie neoceniteľné chvíle, ktoré ste strávili s vašimi najbližšími príbuznými, ktorí nás tak úprimne milujú.

Strata blízkej osoby: Človek vždy berie všetko okolo seba za samozrejmosť. Keď zrazu niečo z toho stratí, cíti hnev, rozčarovanie, čo vedie k depresii. Jediné čo môže urobiť je, že pochopí, že príbuzný je už navždy preč a život nebude rovnaký ako predtým.

Hlavou mu prúdi stále tá istá veta: „keby bolo keby…“. Nemá však zmysel neustále si ju opakovať. Jasné, že je nám ľúto, čo sa stalo.  Ani mi nebudeme žiť večne a nevieme, ktorý deň je náš posledný. Preto nežite s hlavou v smútku a neodháňajte od seba ľudí, ktorých máte radi. Je jasné, že strata milovaného človeka je vždy neočakávaná.

Prinášame vám zopár vyjadrení ľudí, ktorí prišli o svojich príbuzných a teraz ľutujú, že sa k nim nesprávali najlepšie. Pokračujte na druhej strane nižšie: