Moje zuby nikdy nevyzerali príťažlivo, preto som sa rozhodla pre implantáty. Toto všetko vás čaká, pokiaľ…

maxxyustas/bigstock.com

Napoleon Bonaparte raz povedal: „S odvahou sa môžete zapojiť do čohokoľvek, no to samo o sebe vám úspech nezaručí.“ Toto tvrdenie by sme mohli prirovnať k procesu implantácie zubov. Aby sme sa dali na implantáciu, musíme detailne pochopiť jej podrobnosti.

Napriek všetkým ubezpečeniam zubných lekárov o bezpečnosti a pohodlnosti implantátov pacienti často počúvajú z rôznych strán „strašiaky“implantácii. Takže stojí za to dať si urobiť implantáty, alebo je lepšie nechať to tak? Čo si vybrať pri výmene zubovčapíky alebo implantáty? Pozrime sa na to.

Montáž zubných implantátov:
Implantácia zubov je relatívne nová technika, ktorá umožňuje implantáciu umelých koreňov vo forme implantátov v ďasnách. Potom sa na základňu umiestni koruna alebo umelý zub, ktorý vyzerá takmer totožne s pôvodným.

Existujú dva typy implantácie podľa metódy a času realizácie: jednostupňový a dvojstupňový. Jednostupňová implantácia zubov trvá len 1-2 týždne, čo vyžaduje 2-4 návštevy zubára.

Rozhodnutie o vykonaní jednostupňovej implantácie sa vykoná po extrakcii zuba, na čo sa skúma jamka. Pozitívny výsledok je zaručený, ak sa operácia odstraňovania zubu vykonáva opatrne a tkanivo okolo nepoškodí zápal.

Pokračujte v čítaní článku na ďaľšej strane…