Pre svoje deti obetovala celý svoj život, ale aj tak skončila v domove dôchodcov. Takto im to spočítala vo svojom závete

Creative Family/bigstock.com

Ako však plynul čas, začala mať čoraz väčšie problémy s bežnými úkonmi. Odniesť nákupy zvládala len s pomocou suseda. V tom čase ju začal navštevovať vnuk Jakub. Ten mal v tom období 16. Stal sa jej jediným potešením v živote. Svoje vlastné deti nevídala vôbec. Keďže nechcela ostať nikomu z jej okolia na príťaž, do domova sa vrátila toho istého roku ako z neho odišla.

style-photographs/bigstock.com

„Pani Martu som si veľmi obľúbila. Zvykla som k nej chodievať na návštevy, keď sme boli ešte susedy. Som si istá, že by mohla ostať naďalej bývať doma, keby bol niekto z jej blízkych ochotný jej pomáhať. Ja sama mám deti a prácu. Veľmi mi bolo ľúto, ako sa na ňu rodina vykašľala,“ tvrdila suseda Ivana.

Ivana pokračovala v návštevách pani Marty aj keď sa presťahovala naspäť do domova. Stali sa veľmi blízke priateľky. Ivana spolu s Jakubom boli jediní ľudia, ktorí o starú pani pravidelne prejavovali záujem.

Tip na článok: Mladá žena je na pokraji zlyhania, postretli ju kruté životné chvíle. Jej dcéra a otec sú na pokraji smrti

VŠETKO SA VŠAK NÁHLE ZMENILO… dočítate sa na ďaľšej strane…