Pre svoje deti obetovala celý svoj život, ale aj tak skončila v domove dôchodcov. Takto im to spočítala vo svojom závete

Creative Family/bigstock.com

Občas sa stáva, že príbuzní zabúdajú na starších členov rodiny. Hoci je to voči ním veľmi nespravodlivé nakoľko im obedovali väčšinu svojho života, býva to už raz tak. Ľudia pre svoju pohodlnosť strácajú v sebe ľudskosť. Namiesto vrátenia starostlivosti svojim rodičom ich jednoducho odložia do domova, ktorý si musia často platiť z vlastného dôchodku.

Podobná situácia sa stala pani Marte Cudovej. Milujúca matka a manželka sa na staré kolená dostala za svoju obetavosť akurát do domova. V roku 2012 jej osud udelil ďalšiu ranu, keď kvôli zákernosti rakoviny prišla o muža. Hoci očakávala oporu od jej šiestich ratolestí ktorým dala život, nič také sa jej nedostalo. Po krátkych úvahách kto si ju vezme k sebe sa nakoniec zhodli, že bude najlepšie, ak sa o ňu budú starať iní. Samozrejme sľubovali jej, že ju budú pravidelne navštevovať a že môže kedykoľvek počítať s ich pomocou.

Creative Family/bigstock.com

Hoci prvé týždne fungovalo všetko v poriadku, časom jej deti prestalo baviť chodiť ju navštevovať. Z pravidelných návštev sa stali občasné telefonáty a neskôr utíchli aj tie. Hoci pani Martu v srdci trápila bolesť a smútok, nedávala nikdy nič najavo. V starobinci odmietla zotrvať a keď oslávila 78. narodeniny, odišla bývať sama do svojho domu.

Tip na článok: Hanbím sa zato čo som robila. Mojej matke som kradla peniaze, aby som si mohla kúpiť pijatiku. Teraz je tomu koniec.

Článok pokračuje na ďalšej strane…