Srdcervúci príbeh o dieťatku. Mamička vedela, že jej dieťa sa narodí s genetickou poruchou a onedlho zomrie.

Amber Bourret Photography

VAROVANIE – článok obsahuje fotografie, ktoré môžu byť pre niekoho nepríjemné.

„Viem, že ju uvidím znova, no to čakanie je ťažké.“ Narodenie prvého dieťaťa sa považuje za jeden z najkrajších darov pre rodičov. Tento deň utkvie obom rodičom navždy v pamäti. No deň, kedy sa narodila Stefanie Wahl jej dcéra Samantha Rose, bol poznačený obrovskou láskou aj smútkom. „Pravdaže sme vedeli, že deň, keď ju uvidíme prvýkrát bude aj deň, kedy jej budeme musieť povedať zbohom.“ Povedala mama dvoch dcér Stefanie Wahl.

Bábätko Samantha sa narodilo s Patauovým syndromom, čo je závažná genetická choroba, ktorá spôsobuje rôzne deformácie tváre, a abnormality, ako obrovské palce na prstoch a nohách a môže spôsobiť to, že črevá sa vyvinú mimo tela.

9 z 10 detí sa narodí s Patauovým syndromom a zomrie počas prvého roku.
Doktor Stefanie (27) a jej manželovi Adamovi oznámil, že je možné, že dievčatko nebude schopné ani sa raz nadýchnuť, keď ju porodí. To, že trpí týmto syndrómom bolo zistené v 20. týždni tehotenstva, napriek tomu tehotenstvo prebiehalo normálne. Napriek týmto zlým prognózam to mal tento pár v hlave jasné.

zdroj: Amber Bourret Photography

Chcú si prejsť tehotenstvom až do konca.
„Keď som sa dozvedela, že moje nenarodené dieťa má Trizomiu 13. chromozómu, strašne som plakala,“ povedala Stefanie „Bol to najhorší možný scenár. Ale úplne som sa zrútila, keď som sa dozvedela pohlavie, že je to dievčatko. Nedokázala som stáť na nohách. Chceli sme, aby bolo pohlavie prekvapenie, no potom sme sa rozhodli to zistiť, aby sme o nej vedeli toho čo najviac čím skôr. Taktiež sme sa rozhodli ju pomenovať, keď sme šli domov z druhého ultrazvuku.“