Pokúsili sa uniesť dievča. Predstavovali si to však jednoduchšie, ako to v skutočnosti bolo.

youtube.com

Našli sa totiž aj takí, ktorí neváhali únoscov fyzicky napadnúť. Z týchto reakcií boli „únoscovia“ najviac prekvapení, avšak v tom dobrom zmysle. Väčšina ľudí pri simulovanom únose zakročila a dievča z rúk únoscov zachránila. Autori experimentu sa snažili poukázať na to, aká nebezpečná môže byť pre dieťa ulica, bez dozoru rodičov. Tu sa jednalo len o experiment, avšak v skutočnosti na deti číha naozaj veľa nástrah, ktoré môžu mať katastrofálne následky. V prípade experimentu väčšina ľudí zakročila, avšak nemusí tomu tak byť vždy.

V niektorých prípadoch mali kameru zle zamaskovanú, čo by do budúcna mohlo byť lepšie premyslené, avšak to sa stalo len pri pár ľuďoch. Experiment týchto dvoch mužov teda ukazuje naozaj potešujúce výsledky.

youtube.com

Mohlo by vás zaujímať: Byť prirodzená neznamená byť škaredá : 28-ročná Poľka sa rozhodla neholiť rok, kvôli experimentu.

Dokazuje nám, že na svete sú stále ľudia, ktorým nie je ľahostajný osud ostatných, najmä bezbranných detí. Bolo by určite zaujímavé realizovať podobný experiment aj u nás na Slovensku a dozvedieť sa o reakciách ľudí v takejto situácii. Snáď by sme boli milo prekvapení.

Mohlo by vás zaujímať: Je cukor droga ? Pozrite sa, čo to spravilo s týmto chalanom, ktorý ho na mesiac vysadil…

Mohlo by vás zaujímať: Táto žena vyskúšala experiment sedem dní bez make-upu. Neuveríte, čo sa s ňou stalo.