Sľubujeme Vám, že po prečítaní tohto článku si vodu v plastovej pet fľaši už nekúpite!

Hrdlo
Dokonca aj keď umyjete fľaša, uzáver je veľmi zradný a čo si budeme hovoriť, toto miesto je celkom komplikované, preto si musíme dávať 2x viac záležať, aby sme túto časť fľaše naozaj kvalitne umyli. Obzvlášť nevhodné sú potom fľaše s uzatvárateľným hrdlom, ktoré sú často určené pre malé deti.

Tieto miesta sú pre baktérie raj a ak Vaše dieťa nemá dostatočnú imunitu, banálne pitie vody môže tak byť pre Vašu ratolesť zdrojom infekcie. Ak máte teda možnosť, použite radšej slamku, ktoré zabraňuje priamemu kontaktu s hrdlom fľaše.

Pôvod vody
Na väčšine obalov nájdete pekný príbeh, že voda, ktorú ste práve kúpili, je z malebného potoka, alebo iného prírodného zdroja. V skutočnosti môže byť tento zdroj taktiež rezervoárom pre vodu, ktorá tečie z Vášho domova z vodovodu. Tieto informácie sú však uvedené iba malým písmom, ktoré nestoja za zmienku.

Tak je to v prípade, že kupujete balenú vodu za viacnásobné náklady a pritom si môžete identickú tekutinu naliať doma v domácnosti.

Zdravá voda?
Čo sa týka predaja, výrobcovia používajú marketingové ťahy, ktoré si snáď ani v snoch nevieme predstaviť. Inšpiráciu vyplývajúce z potreby predať čo najviac produktov je v súčasnosti možné vidieť aj v samotných reklamách. Výrobcovia často prichádza s heslami, ktoré sľubujú zdravo ochutené vody, ktorá zvýrazní ovocnú chuť. To všetko bez farbív a konzervantov.

V skutočnosti sa na trhu objavujú minerálky, ktoré majú takmer toľko cukru ako bežne sladené nápoje. V budúcnosti si preto dávajte radšej pozor na zloženie, aby ste si nekúpili miesto ochutené minerálky napr. Bezfarebnú kolu.

zdroj: prosvet.cz / BRIGHTSIDE.ME / pixabay.com / pexels.com