Slovensko obletela smutná fotografia o úhyne množstva včiel. Je toto realita dnešného sveta?

facebook.com/J.S

Často sa stretávame s faktom, že mnohí z nás si často myslia, že hmyz ako je napríklad včela, je v našom svete nie až tak potrebný a dôležitý. Práve kvôli tomu sa občas stane, že tieto malé čierno-žlté stvorenia zabíjame alebo o nich jednoducho nedbáme. V skutočnosti však tieto malé stvorenia podceňujeme a bez nich by sme nemali veľmi známe pochutiny.

Ak našim slovám neveríte, kľudne si to môžete overiť na základe experimentu, ktorý vytvorili predajne TESCO. Spočíval v tom, že do niektorých z ich predajní dali len produkty, na ktorých výrobe sa nepodieľa včela. Sami uvidíte ako to dopadlo. Predajne boli takmer prázdne. A práve toto je dôvod, prečo by sme si mali tento malý hmyz vážiť oveľa viac.

Internetom sa však šíri srdcervúca fotografia uhynutých včiel. Do éteru ju uverejnila ekologička Lesoochranárskeho zoskupenia VLK. Dôvod ich uhynutia bol pravdepodobne hebricíd Roundup. Prišlo sa na to, že veľmi negatívne vplýva na včelie črevné baktérie. Je známe, že okrem včiel majú s týmto problém aj rôzne iné druhy hmyzu, ako napríklad motýle alebo husenice.

Článok pokračuje na druhej strane: