Slovenské lesy zažívajú historicky najväčší výrub stromov. Za 2 hodiny prejde neuveriteľných 13 kamiónov plne naložených drevom

youtube.com/PLUS 7 DNÍ

Všetci sa snažíme zarobiť si ako sa len dá a čo najlepšie, aby sme dokázali uživiť rodiny a pokryť základné náklady na život. No zábery, ktoré opisujú, ako hrôzostrašne si my sami rozpredávame našu vlasť, nás nútia zamyslieť sa, či práve toto je ten správny spôsob zárabania peňazí.

Čertovica, známa slovenská oblasť,  je frekventovaná ako nikdy predtým. V oboch smeroch, je možné stretnúť kamióny naložené s drevom. Kam to všetko putuje? Za dve hodiny, sa na tomto mieste prehnalo 13 kamiónov. Všetky plne naložené drevom. Toto je naozaj cez.

Zveřejnil(a) Tatry dne Neděle 24. března 2019

Ján Topercer, ekológ Botanickej záhrady Univerzity Komenského, sa k celej veci vyjadril veľmi jasne: “V polovici deväťdesiatych rokov, sme na Slovensku ťažili 5,5 milióna metrov kubických dreva. V súčastnosti je to skoro 10 miliónov kubíkov ročne. V škole nám bolo povedané, že spomínaných 5,5 milióna bolo maximum. Inak naše lesy nezachováme funkčné.” Sami posúďte čo teraz, keď naše “maximum” prekročilo hranicu dvojnásobného ťaženia.

Pokračujte v čítaní na druhej strane: