V dnešnej dobe sme obklopení piesňami, ktoré k nám prichádzajú najmä zo západu. Vari už nie je na Slovensku človek, ktorý by nepoznal Katy Perry, Rihannu, Nicki Minaj, Arianu Grande, Beyoncé či mnohé ďalšie. Všetko toto sú americké speváčky. Ich tvorbu poznáme všetci veľmi dobre. Naše deti vedia ich piesne naspamäť.

Zamysleli ste sa však niekedy nad tým, koľko poznáte spevákov mimo Ameriky a Slovenska? Nie je to škoda, že sa naše média príliš orientujú na západ a sú tu propagované často iba americké piesne? Dokonca aj naša milovaná slovenčina ide miestami do úzadia a nahrádza ju angličtina, ktorá je síce svetovým jazykom, no nemala by nás príliš pohltiť.

Tip na článok: Otec s dcérkou zaspievali pesničku zo známej rozprávky a internet doslova šalie!

Dnes sme si pre vás pripravili niečo z východného súdka. Jedná sa o ruský, hudobný videoklip. Vystupuje v ňom ženská kapela pod názvom Fabrika. Mladé ženy sú obdarené skutočne výnimočným talentom a v pomerne mladom veku sa im darí toho veľa dosahovať, či už na domácej alebo zahraničnej scéne.

Ich piesne stoja minimálne za vypočutie. Sme presvedčení, že nejeden Slovák by ocenil v rádiu nielen anglické, slovenské, české piesne, ale aj tie ruské, nemecké ba dokonca japonské! Naša kultúra sa tak môže obohatiť a zároveň sa prestať orientovať len na určitý okruh jazykovej skupiny. Koniec koncov, každý jazyk a krajina má v sebe určité tajomstvo a čaro, ktoré stojí za prebádanie.

Mohlo vy vás zaujímať: Umelkyňa FÍHA Tralala sa vyjadrila k prezidentským voľbám. To, čo nasledovalo, nečakala ani v tom najhoršom sne

Neprehliadnite: Nestarnúci hit od legendárnej speváčky Marie Rottrovej – Lásko, voníš deštem. Spomínate si?