Toto by ste mali vedieť ! Čo sa skrýva za hlavnou príčinou rakoviny prsníka ?

Je však dôležité, aby ste o tomto častom ochorení vedeli to podstatné, a to ako sa pred rakovinou chrániť.

mamografia-prevencia rakoviny prsnika-rakovina prsnika-
Serhii Bobyk/bigstock.com

Jednou z najpreberanejších tém u žien je  nepochybne rakovina prsníka. Je však dôležité, aby ste o tomto častom ochorení vedeli to podstatné, a to ako sa pred rakovinou chrániť. Pre ochranu a zdravie svojich blízkych by ste mali tieto vedomosti rozšíriť do čo najväčšieho okruhu priateľov.

Antiperspiranty, ktoré obsahujú hliník:
Antiperspiranty používa takmer každá bežná žena, no máloktorá sa zaujíma aj o jeho zloženie. Avšak práve tento obyčajný produkt môže byť nebezpečný. Ak váš obľúbený antiperspirant obsahuje hliník, jeho používaním u seba zvyšujete riziko rakoviny prsníka.

Mohlo vy vás zaujímať: 5 naozaj dobrých dôvodov prečo nenosiť podprsenku. Bod číslo 3 vás určite presvedčí

zena-obchod-dezodorant-zena v obchode-vyber dezodorantu
Fatality/bigstock.com

Hlavnou úlohou antiperspirantov je blokovanie a uzatváranie pórov, ktoré majú vylučovať pot v podpazuší a hliník je práve ich najčastejšou aktívnou látkou. Použitím takéhoto antiperspirantu sa nielen uzatvoria jedny z ciest, cez ktoré vaše telo vylučuje toxíny, ale tiež nastáva závažná otázka, kde tieto kovy v našom tele končia.

Túto spojitosť medzi používaním antiperspirantov a rakovinou prsníka potvrdili nedávne štúdie. Väčšiemu riziku sa naviac vystavujete aplikovaním antiperspirantu hneď po oholení podpazušia. V minulosti sa antiperspiranty považovali za bezpečnejšiu alternatívu deodorantov, čo však dnes už neplatí.

Pokračujte na ďalšej strane nižšie: