Prvá pomoc pri prechladnutí. Ľudový nápoj, ktorý vas opäť postaví na nohy!

Dnes si povieme niečo o tom, ako sa vyliečiť vďaka prostriedkom, ktoré máme bežne doma.

chripka-prechladnutie-prva pomoc pri chorobe
Alexsnail/bigstock.com & Bakhtiar Zein/bigstock.com

Teplé počasie nám dalo zbohom a nastupuje chladná zima. Každý deň vidíme množstvo ľudí kýchať, kašľať, no so smútkom zisťujeme, že sa prechladnutie pomaly presúva aj na nás. Bolí nás hlava a škriabe nás v krku.

Dnes si povieme niečo o tom, ako sa vyliečiť vďaka prostriedkom, ktoré máme bežne doma. Netreba všetko liečiť farmaceutickými pilulkami, pretože obsahujú veľa chémie.  Už pri narodení nás príroda obdarila silným mechanizmom, ktorý nás chráni pred chorobami rôznych druhov – imunitným systémom. Veľmi dôležité je, aby ste nepodnikli kroky, ktoré by narušili normálne fungovanie imunitného systému.

Trošku sa nám zvýši teplota a my už máme tendenciu ju znížiť, je to však chyba. Telo zvyšuje teplotu, pretože sa pokúša ničiť baktérie a vírusy, znižujte ju iba vtedy, ak stúpne nad 38 stupňov.

Najlepšie je liečiť sa prírodnými liekmi. Odporúčame piť teplý zázvorový čaj s citrónom, prípadne pridajte lyžičku medu. Horúci čaj obsahuje taníny – látky, ktorý zabraňuje tvorbe hlienu. Enzýmy medu bojujú proti škodlivým baktériám. Citrón, ktorý obsahuje veľa vitamínu C, funguje ako antiseptikum.

Pokračujte v čítaní na ďalšej strane nižšie: