Jedného dňa to čaká každé mladé dievča. Takto vysvetlíte svojej dcére, čo to vlastne menštruácia je.

Preto pre každú mamičku raz príde čas, kedy sa musí porozprávať so svojou dcérou o intímnej hygiene a prvej menštruácii.

prva menstruacia-vek zeny-menzes-zensky cyklus
Corneja/bigstock.com & Aaron Amat/bigstock.com

Dcéry rastú veľmi rýchlo. Zdá sa nám, že iba včera povedali prvé slovo a dnes sa už na ne pozrieme a vidíme, že z malého dievčatka vyrástla krásna tínedžerka.

Preto pre každú mamičku prichádza čas, kedy sa musí porozprávať so svojou dcérou o živote ženy, intímnej hygiene a prvej menštruácii. Najlepšie je, keď takýto rozhovor príde ľahko a prirodzene. Ak sa však cítite mierne nepríjemne, skúste sa riadiť našimi radami, ako postupovať.

Príchod menštruácie môže dieťa veľmi vystrašiť., Ak je však dievčina morálne pripravená, môže pokojne prijať začiatok tohto obdobia. Dneska vám povieme niečo o tom, ako sa porozprávať o týchto témach s dcérou, aby ich ľahko pochopila a o všetkom bola informovaná.

Puberta: Psychológovia odporúčajú začať sa rozprávať s dcérou najneskôr do 10 rokov v jazyku zrozumiteľnom pre dieťa. Váš príbeh by mal byť pozitívny a povzbudzujúci, aby vaša dcéra vnímala menštruáciu ako prírodný fenomén a nie ako chybu ženského tela.

Aké otázky majú dievčatá najčastejšie? Dočítate sa na druhej strane nižšie: