Takto dlho trvá jednotlivým potravinám, pokiaľ prejdu tráviacim traktom. Teraz pochoíte, prečo nedokážete schudnúť!

Je dôležité, aby ste pochopili, ako dlho trvá určitému jedlu, kým prejde tráviacim traktom. Vďaka tomu ľahšie schudnete a svoju hmotnosť si udržíte.  

travenie-proces travenia-cas travenia-ako dlho sa travia potraviny
Rogatnev/bigstock.com & Olena758/bigstock.com

Vplyv trávenia na úbytok hmotnosti je veľmi dôležitý. Ako nám bolo mnohokrát povedané, sme to, čo jeme. Samozrejme, presný čas trávenia závisí od fyzického zdravia jednotlivca, metabolizmu, veku a dokonca aj pohlavia, ale vo všeobecnosti niektoré potraviny vaším telom len tak prejdú, zatiaľ čo ďalšie chvíľku vo vašom tele pobudnú.

Čas trávenia je postup, keď sa potraviny, ktoré skonzumujete, rozpadnú na malé častice, ktoré prechádzajú cez tráviaci systém do krvného obehu. Je dôležité, aby ste pochopili, ako dlho trvá určitému jedlu, kým prejde tráviacim traktom. Vďaka tomu ľahšie schudnete a svoju hmotnosť si udržíte.  

Nenechajte si újsť: Najväčší jed v potravinách, ktorý konzumujeme každý deň! Nie je to ani cukor ani soľ!

Rýchle trávenie:
Ak jedávate veľa rýchlo stráviteľných jedál, možno ste zistili, že jete oveľa viac, akoby ste mali, pretože hneď ako sa najete, začnete znovu cítiť hlad. Tento typ jedál vám síce dá rýchlo veľa energie, no zaplní vaše telo glukózou, ktorú celú nespotrebuje, ostatok sa preto zmení na tuky.

Pokračujte na ďalšej strane nižšie: