Slovensko je krásnou krajinou, ktorá má čo ponúknuť a viem to nie len my, ale aj mnoho turistov, ktorí našu krajinu navštevujú pravidelne. Slovensko disponuje krásnymi horami, rôznymi jazerami či atrakciami, ktoré ľudí lákajú ako v zime, tak aj v lete a v podstate aj počas celého roka. Zaujímavé sú aj rôzne menšie jazierka s liečivými prameňmi či termálne vody. Tie sú však väčšinou v bazénoch pri hoteloch alebo v kúpeľných oblastiach a musíme za možnosť okúpania sa platiť. Niekedy sú tieto sumy aj poriadne vysoké.

Čo ak by sme vám však povedali, že takéto termálne jazierko na Slovensku máme a nemusíte zaň platiť nič. Je úplne zadarmo. Nachádza sa na strednom Slovensku za obcou Kalameny. Tie sú rýchlo dostupné z Ružomberka, či už autom, alebo autobusom a veľmi populárne sú i pre cyklistov. Príjazdová cesta vedie až k jazierku a svoj dopravný prostriedok teda máte kde zaparkovať.

Termálny vrt v Kalamenoch je tvorený samotným výverom, okolo ktorého bolo vybudované umelé jazierko a to v roku 2000. Ja široké približne 10×20 m a pol metra hlboké. Výver ja v podstate menšou fontánkou, ktorá vám poskytne menšiu masáž. Dno jazierka je tvorené oranžovými kamienkami a okolie trávnatou plochou.

Článok pokračuje na druhej strane: