Ako na Nový rok tak po celý. Je čas vyčistiť dom a zbaviť sa všetkého, čo zbytočne vo vašom dome zavadzia. Je dôležité, aby ste vdýchli vášmu domu nový život. Čistenie na konci roka alebo v novom roku je istý druh transformácie chaosu do poriadku a zároveň si organizujete vlastné myšlienky.

Je však dôležité, aby ste si si dávali pozor na čistiace prostriedky, ktorými čistíte dom. Mnohé z nich môžu škodiť vášmu zdraviu. Prostriedky na čistenie domu: Väčšina známych chemikálií pre domácnosť sa dá rozdeliť do troch typov.

Toxické:
Bieliace prostriedky na báze chlóru, hydroxidu sodného na rozpúšťanie starého tuku a čistenie potrubia.

cistiace prostriedky
artursfoto/bigstock.com 

Nenechajte si újsť: Orechové škrupiny majú všestranné využitie! Je to takmer prírodný zázrak. Odteraz nevyhodíte žiadnu škrupinku!

Relatívne toxické:
Výrobky obsahujúce povrchovo aktívne látky, ktoré ovplyvňujú proces ľudského vývoja a reprodukcie. Závažne ovplyvňujú nervový a imunitný systém, pretože ich zloženie je blízke ľudským hormónom. Patria medzi ne známe čistiace prostriedky na umývanie riadu, podlahy, steny a iných povrchov. Gumové rukavice vás neochránia pred týmito výrobkami.

Koniec koncov, po čistení zostáva tenká vrstva, ktorý sa odparuje a vstupuje do tela cez pľúca. Ani z kuchynského riadu táto vrstva úplne nezmizne a potom končí v našom žalúdku.

Bezpečné, (prírodné):
Výrobky vyrobené z prírodných minerálov a označené ako „bio“. Tieto čistiace prostriedky sú často aj etické, to znamená, že neboli testované na zvieratách.

Článok pokračuje na druhej strane: