Prietrži medzistavcovej platničky sa môžete zbaviť, ak poznáte recept z týchto prírodných prostriedkov…

takprosto.cc

Dlhé sedenie pri počítači, nadmerná fyzická aktivita, zranenia, nesprávne držanie tela – to je len malá časť faktorov vedúcich k prietrži medzistavcovej platničky. Ide o pomerne nebezpečnú chorobu, ktorá sužuje takmer tretinu obyvateľstva. Aby sme dokázali pochopiť, ako ju liečiť, najprv musíme pochopiť, čo je to za chorobu.

Prietrž medzistavcovej platničky:
Medzi stavcami sa nachádzajú medzistavcové platničky. Jedná sa o druh tlmičov nárazov, ktoré pozostávajú z látky, ktorá má konzistenciu akoby hustého gélu. Je chránená chrupkovitými vláknami či vláknitými krúžkami. Pri zaťažení alebo poranení sa vláknitý krúžok pretrhne, náplň disku sa dostane do kanálu chrbtice. Týmto spôsobom sa stláčajú nervové zakončenia a vzniká bolesť chrbta a končatín.

digitalista/bigstock.com

Prietrž medzistavcovej platničky vzniká najčastejšie v krčnej a bedrovej chrbtici, pretože ide o najpohyblivejšie časti. Necitlivosť končatín a pocit brnenia v končatinách sú prvými príznakmi medzistavcovej prietrže. Ak chorobu neriešite, neskôr bude možno potrebná operácia. Ak však včas vykonáte preventívnu ochranu proti tejto chorobe, môžete sa tomu vyhnúť. Ak sa už prietrž vytvorila, a máte bolesti, poradíme vám, ako túto chorobu liečiť prírodnými prostriedkami.

Ako na liečivý obklad sa dočítate na ďaľšej strane: