Pridajte soľ do svojho šampónu a vyriešite jeden z najväčších problémov s vlasmi! Naozaj to funguje!

Hootie2710/bigstock.com

Zmäkčujúce telový peeling
Soľ je prínosom nielen pre vaše vlasy, ale tiež je skvelá pre starostlivosť o pleť. Všetko, čo musíte urobiť pre mäkkú a hebkú pokožku je vytvoriť tento recept. Stačí vziať hrubú morskú soľ a dve čajové lyžičky kokosového oleja. Všetko dobre premiešajte. Vznikne vám zmes, ktorú využite ako peeling a použite ho na celé telo. Je dobré telo masírovať v kruhových pohyboch, aby sa z tela dostali všetky odumreté bunky. Potom vezmite sprchový gél a umyte svoje telo.

Pleťová maska
Ak máte citlivú pokožku, ktorú podráždi mnoho podnetov, vyskúšajte túto masku, ktorá vie upokojiť pokožku a zabraňuje podráždeniu. Má tiež protizápalové vlastnosti, hydratuje suchú pokožku. Stačí vziať dve čajové lyžičky morskej soli a štyri lyžice surového organického medu. To celé zmiešajte a vzniknutú zmes naneste na suchú a čistú pokožku. Vyhnite sa oblasti okolo očí a masku nechajte pôsobiť desať až pätnásť minút. Potom tvár opláchnite teplou vodou.

Valua Vitaly / bigstock.com

Pleťový toner
Soľ môžete využiť aj ako pleťový toner. Ten prenikne do kože pomocou pórov a to do hĺbky. Skvele je očistí, bojujú proti baktériám, pomáhajú zabrániť akné, znižujú maz na pokožke. Pripravte si svoj domáci toner. Stačí vziať jednu lyžičku morskej soli a zmiešať so štyrmi decilitre vody. Zmes si pripravte do rozprašovača, premiešajte a využite raz až dvakrát denne. Pomocou rozprašovača aplikujte na suchú a čistú pokožku. Dajte pozor na oblasť okolo očí.

zdroj: vitalitis.cz / healthiestalternative.com / pixabay.com