Pridajte soľ do svojho šampónu a vyriešite jeden z najväčších problémov s vlasmi! Naozaj to funguje!

Zvlhčuje suché vlasy
Na suché vlasy môžete použiť tento recept. Stačí vám k tomu len Epsom soľ a kondicionér a to v rovnakom množstve. Vezmite tri lyžice Epsom soli a tri lyžice kondicionéru. Aplikujte šampón na vlasy, klasicky spláchnite. Vezmite tento recept a vmasírujte do pokožky hlavy a pozdĺžne na celé vlasy. Nechajte zhruba dvadsať minút pôsobiť a potom opláchnite.

Liečba lupín
Lupiny sú vrstva, ktorá sa vytvára na pokožke hlavy a tvoria sa z malých kúskov odumretých kožných buniek. Soľ stimuluje krvný obeh, ktorý je pre zdravú pokožku hlavy veľmi dôležitý a pomáha odstrániť existujúce lupiny. To tiež chráni pokožku pred rastom plesní. Rozdeľte si vlasy do sekcií. Posypte jednou alebo dvoma čajovými lyžičkami Epsom soli a masírujte mokrými prstami zhruba asi desať minút. Potom vlasy umyte ako zvyčajne.

Podpora rastu vlasov
Nie veľa ľudí vie, že morská soľ pomáha pre rast vlasov. Ak trpíte alopeciou (vypadávaním vlasov) môžete využiť morskú soľ pre prírodné stimuláciu rastu vlasov. Umyte si vlasy ako obvykle. Potom masírujte pokožku hlavy s morskou soľou a to zhruba desať až pätnásť minút. Potom je nutné si vlasy umyť znova, ako ste zvyknutí. Pre efekt vykonávajte túto metódu dvakrát týždenne po dobu dvoch mesiacov. Výsledok vás veľmi prekvapí.

vlasy-zenske vlasy-zena
robertprzybysz/Bigstock.com

Článok pokračuje na ďalšej strane…