Pridajte soľ do svojho šampónu a vyriešite jeden z najväčších problémov s vlasmi! Naozaj to funguje!

Problémy s vlasmi má mnoho žien, nie je to len o dĺžke, farbe, ale aj o strihu. Niekomu sa vlasy krútia, sú nepoddajné, iný má zase vlasy moc jemné a mnoho z ľudí bojuje s mastnými vlasmi. Snažíte sa nájsť ten správny recept pre vás a vaše vlasy. Pridajte soľ do šampónu a máte riešenie pre jeden problém s vlasmi! Soľ je obyčajná, ľudia jej spájajú s varením. Je lacná a nájde sa snáď v každej kuchyni. Avšak môže veľmi dobre pomôcť s problémom.

Epsom soľ
Epsom soľ je forma síranu horečnatého a ponúka širokú škálu výhod. Využiť ju môžete v domácnosti, v záhradníctve a tiež pri skrášľovaní. Nájdete ju v každej lekárni a je široko využívaná na zmiernenie mastných vlasov. Pomáha čistiť pokožku hlavy a hydratuje suché vlasy.

Rýchla pomoc pre mastné vlasy
Mastné vlasy sú výsledkom nadmernej aktivity mazových žliaz na pokožke hlavy. Tie produkujú príliš veľa mazu. Našťastie je možné to vyriešiť a to s pomocou Epsom soli. Všetko, čo musíte urobiť je pridať dve polievkové lyžice k šampónu, ktoré zvyčajne používate. Pretrepte v fľaši tak, aby sa soľ rozpustila. Namočte vlasy tak, ako ste zvyknutí, dajte do dlaní šampón, trite dlane do doby, než vznikne pena a potom ju vmasírujte ku korienkom a do vlasovej pokožky. Opláchnite vlasy dôkladne a proces zopakujte. Výsledku si môžete všimnúť už po niekoľkých ošetreniach. Vlasy budú zdravé a bez nadbytku mazu.

VibrantImage/Bigstock.com

Článok pokračuje na ďalšej strane…