Prečo len sú ľudia takí krutí? Malé mláďa opice roní slzy, keď naposledy objíma svoju mŕtvu mamu.

Jej plač trhal ľuďom srdiac, no žiaľ jeho matke pomôcť nevedeli, a tak sa bezradne pozerali na jej utrpenie.

opicka-opica-placuca opica-dojimavy pribeh
ilustračný obrázok: Bruder Schaft/bigstock.com

Zvieratá vedia ľúbiť rovnako ako ľudia. Niekedy dokážu prejavovať emócie hlbšie ako ľudia. Tento dojímavý príbeh je toho jasným dôkazom. Video, ktoré z tohto pohľadu vzniklo, videlo už nespočetne veľa ľudí. Jej plač trhal ľuďom srdiac, no žiaľ jeho matke pomôcť nevedeli, a tak sa bezradne pozerali na jej utrpenie.

Matku mláďatka pravdepodobne zrazilo auto, keď sa snažila dostať na druhú stranu cesty, čo znamená, že na vine bola obyčajná, ľudská nezodpovednosť a nepozornosť idúceho vodiča. Telo mala doráňané a s výraznými ranami po prudkom náraze. Jej mláďa pri nej sedelo a krv z matkinho tela sa dostala aj na malú opičku. Celé sa to udialo v Indickom štáte Uttarapradéš.

Indovia sa o obe opice patrične postarali. Podľa jedného z ich náboženstiev totiž veria, že opice sú potomkovia boha Hanumána. Hanumám v doslovnom preklade znamená opičí boh. Taktiež veria, že ich boh Šiva prichádza v podobe tohto zvieraťa.

Matku malej opičky pochovali podľa ich tradícií, ktoré im káže nielen ich morálka, ale aj náboženstvo. K plačúcemu mláďatku svedkovia incidentu na miesto zavolali pracovníkov lesného hospodárstva, keďže nechceli, aby ju postihol rovnaký osud ako jej mamu, kvôli ktorej tak veľmi plakala. Vzali si ju do svojej opatery, kde sa o ňu patrične postarajú.

Video si môžete pozrieť po kliknutí na tento odkaz: 

Neprehliadnite: Ľudský ohavný čin: Psíka zaviazali do vreca a hodili do priekopy!

Čítajte tiež: Žena, ako každý deň išla do práce, v tom zazrela prichádzať podozrivé auto. Bezcharakterný čin natočila na video!