Pozrite sa, aké tresty dostávajú ženy za neveru v rôznych krajinách sveta!

Siam
Nevernicu dali do špeciálneho zariadenia, upevnili ju a zavolali … slona. Je jasné, že po takomto stretnutí to žena neprežila.

Severná Barma
V tejto krajine dávajú ženám od detstva na krk špeciálne obruče až do dospelosti, kedy majú riadne vytiahnutý krk. V prípade nevery im tieto obruče odstránia a viete si predstaviť čo to urobí s deformovanými stavcami – zo žien sa stanú invalidky, v horšom prípade umierajú.

Afganistan
Prechodná vláda v krajine ustanovila morálnej políciu, ktorá konala za vlády Talibanu. Za neveru žena dostala 100 rán palicou a bola uväznená.

Nová Guinea
U Papuánci doteraz existujú kruté obyčaje týkajúce sa nevery. Tu popravujú milenca, ale ten pred popravou musí zjesť prst svojej milenky. Ak tam raz budete, pozrite sa na ruky žien.

Irán, SAE, Saudská Arábia, Sudán, Nigéria
Žena, usvedčená z nevery, je ukameňovaná (môže sa tak stať aj v prípade vyslovenia nedôvery). Od roku 1990 v Iráne existuje zákon, ktorý povoľuje usmrtiť nevernú ženu mužským príbuzným. A v každom prípade to bude manžel.

Chvalabohu, môžeme si s úľavou vydýchnuť, že nežijeme v týchto krajinách a v našich krásnych svetských krajinách tieto barbarské činy dávno potopili do zabudnutia.

Ale nezabúdajte na to, že aj u nás sú niektorí ľudia nevyspytateľní a nikdy nevieme, ako sa môžu v danej situácii zachovať. Takže udržujte rytmus a chráňte svojich blízkych. Veľa šťastia!

zdroj: electropiknik.cz / pixabay.com