Poznáte toto magické miesto? Navštevujú ho milióny turistov z celého sveta!

pinterest.com

Keď sa pozriete na svet detailnejšie, môžete nájsť krásu takmer kdekoľvek. Obyvatelia Ženevy vo Švajčiarsku nemusí chodiť ďaleko, jediné, čo musí urobiť je pozrieť sa smerom dole. Čo sa tam nachádza a prečo je to tak fascinujúce?

Obyvateľom Ženevy sa skutočne otvárajú prenádherné pohľady, a to najmä preto, že sa v tejto oblasti zlievajú dve rieky – Rhôna a Arve. Aj keď to nemusí znieť nejako obzvlášť lákavo, nižšie uvedené fotografie vás presvedčí o niečom úplne inom. Táto jedinečná udalosť a vlastne jedinečné spojenie je lákadlom pre mnohých turistov a fotografov.

Sútok riek Rhôny a Arve je prirodzený jav, keď sa dve samostatné rieky v určitom bode stretávajú a vytvorí sútok, teda akoby jednotnú rieku. Pôsobivý je tento jav najmä preto, že každá rieka má úplne inú farbu, takže je dobre pozorovateľný aj voľným okom.

Rieka na ľavej strane je práve rieka Rhône a jedná sa o miesto, kde táto rieka opúšťa jazero Lehman. Jedná sa o jednu z najdôležitejších riek v Európe, ktorá preteká aj juhovýchodnej Francúzskom.