Pokiaľ máte muža s touto vecou, je pre vás veľmi príťažlivý! Pozor, nie ste však sama, ktorú takýto typ mužov priťahuje!

Ženy sa mali vyjadriť o tom, či sú muži príťažlivejší s bradami alebo s oholenou pokožkou.

strnisko-brada-pritazlivy chlap-pritazlivost muza
Dundanim/bigstock.com

Do najnovšej štúdie sa prekvapivo zapojilo až takmer deväť tisíc žien. Štúdia bola uvedená v známom časopise Journal of Evolutionary Biology, len prednedávnom a hovorí o atraktívnosti mužov. Ženy sa mali vyjadriť o tom, či sú muži príťažlivejší s bradami alebo s oholenou pokožkou.

Ich odpoveďami sa mali získať informácie o všeobecnej atraktivite, no aj o tom, či sú muži so strniskom na tvári vhodný na dlhodobý alebo krátkodobý vzťah.  Ženám boli ukázané fotografie rôznych mužov, výsledky ich výberu ukázali, že ženy rozhodne skôr podľahnú mužom s bradou. Fotografie sa týkali tých istých mužov, no boli robené v pravidelných intervaloch odo dňa ich čerstvého oholenia.

Mohlo vy vás zaujímať: Ak máte niektorú z týchto 8 vlastnosti, muži vám nevedia odolať!

Výsledky mnohých prekvapili, všetky ženy sa zhodli v jednom. Ukázalo sa, že muži s bradou sú vhodnejší na dlhodobý vzťah a rozhodne ženy priťahujú svojou mužnosťou omnoho viac. Zatiaľ, čo muži bez brady sa im zdali nevyzretejší.

Pokračujte v čítaní na druhej strane nižšie: