Počuli ste v poslednej dobe tieto vety od vášho partnera? Zbystrite pozornosť ! Možno sa váš vzťah začal rútiť do záhuby.

brightside.me

Každý z nás pozná ten skvelý pocit zaľúbenosti. Samé: „Milujem ťa!“, alebo: “Si úžasná!“, a pod. O tom, že vaša láska prekvitá a má správny smer, sme už písali v minulosti. Dnes sa pozrieme na jej odvrátenú stránku. Podľa nedávnych štúdií sa odborníci zhodli, že človek automaticky začne používať určité frázy a slová, keď láska pomaly stráca na sile.

TO ŤA NEMUSÍ ZAUJÍMAŤ!:
Je pochopiteľné, že partneri sa o seba zaujímajú a chcú o sebe a svojich aktivitách vedieť čo najviac. Vieme tak, že nám jeden na druhom záleží. Ak ale niekto z dvojice odrazu odmieta deliť sa o tieto informácie a vzájomné zážitky, mala by nám zablikať výstražná kontrolka. Samozrejme, to všetko za predpokladu, že v bežnom živote nepraktizujeme tzv. policajné vyšetrovanie. Nik z nás predsa nemá rád prílišnú kontrolu.

TO JE TVOJ PROBLÉM. TO JE TVOJA VEC:
Táto veta je ozajstná „podpásovka“. Veď predsa ak tvoríme dvojicu, máme si pomáhať, chápať sa a podporovať sa. Tu nemôže platiť jednostranné pravidlo, že niečo je iba tvoj či môj problém. Ak sa čoraz viac oháňame takýmito slovami, koniec je nablízku. Vzájomná podpora je znakom dobre fungujúceho súžitia.