Každý z nás vie, aký je med užitočný, no možno ste netušili, že tento cenný produkt sa aktívne používa aj v gynekológii. Dnes vám predstavíme recept na medové tampóny o ktorých ste určite ešte nepočuli.

Medové tampóny: Vzhľadom na svoje jedinečné zloženie nám med pomáha bojovať proti rôznym chorobám, vrátane gynekologických ochorení. Redukuje zápaly a opuchy, uzdravuje rany a tiež zabíja baktérie a zmierňuje bolesť. Práve pre tieto vlastnosti je med medzi gynekológmi obľúbený. Možno ste o tom doteraz nepočuli, no niektoré ženy dokonca používajú medové tampóny.

Nižšie si povieme niečo o tom, ako si ich samy vyrobíte a prečo sú také užitočné. Ženy sa vďaka nim zbavili mnohých chorôb: 

  • Tampóny pomáhajú pri infekciách a zápaloch pohlavných orgánov, liečia sa nimi dokonca aj kandidóza a endometrióza.
  • Sú účinné aj pri erózii krčka maternice.
  • Zmierňujú menopauzu a s ňou súvisiace problémy. Pri menopauze sa ženám odporúča používať med, pretože stabilizuje stav tela a zlepšuje náladu.
  • Pomáha tehotným. Počas tehotenstva často dochádza k zápalom, ale nie vždy je možné ich liečiť farmaceutickými prípravkami. Preto prichádza na záchranu med, ktorý nám pomáha zbaviť sa zápalu a normalizovať vaginálnu mikroflóru.
  • Medová terapia pomáha obnoviť mikroflóru, normalizovať kyslosť a zlepšiť krvný obeh. Navyše tieto tampóny zvyšujú šancu na úspešné počatie dieťaťa.
  • Niektorí dokonca veria, že medové tampóny dokážu vyliečiť neplodnosť, no je to dosť kontroverzný fakt. Ak je príčinou zápal alebo zhoršená mikroflóra, možné to je, ale príčiny neplodnosti môžu byť rôzne.

Článok pokračuje na druhej strane, kde nájdete postup: