Kde sú tie časy, kedy autá nemali airbagy, lieky nemali bezpečnostné uzávery, voda sa pila z okolitých napájadiel a nie z plastových fliaš a bolo raritou, keď mal niekto počas bicyklovania prilbu. Dnes sú tieto a ešte mnohé ďalšie veci už len dávnou minulosťou.

Povedzme si však, kto by si rád zaspomínal na rôzne zážitky z tohto odbobia?! Keď sa z domu odišlo ráno a prichádzalo sa za súmraku, pretože hranie niekde vonku bolo dôležitejšie ako samotné jedlo.

Za sprievodu pouličných lámp sme v skupinkách prichádzali domov. Rodičia nás privítali v úplnom kľude a to neexistovali žiadne telefóny. Pre dnešný svet nepredstaviteľné.

facebook.com/Vzpomínky na socialismus

Boli časy, kedy sme si len tak jeden druhému zlomili ruky, nohy alebo nosy. Bojovali sme o to, kto bude mať loptu, no nikomu to nevadilo, pretože to bola bežná súčasť hry. Kľudne sme si mohli vychutnávať najrôznejšie maškrty ako babkine buchty, zmrzlinu, koláče alebo rôzne sladkosti a prekvapivo nikto z nás nebol obézni.

Prečo? Pretože výdaj energie bol abnormálne vyšší ako samotné kalorické množstvá pochutín. V skutočnosti, sme ani len nevedeli čo je to denný kalorický príjem alebo nejaký výpočet BMI.

Článok pokračuje na druhej strane: