Po smrti mojej matky som bola zúfala. Až pokiaľ som nezistila, že to ona mi zničila celý život!

Axton Betz- Hamilton

Axton Betz-Hamilton prehovorila o tom, ako zrada skoro zničila celú jej rodinu a najmä jej život.  Týždne pred tým, ako mala tínedžerka Axton Betz-Hamilton nastúpiť do druhého ročníka na univerzite, sa veľmi tešila na to, ako sa presťahuje do svojho vlastnému bytu.

Bol rok 2001, Axton mala 19 rokov a konečne si prenajala slušný byt, ktorého vlastníci jej dovolili, aby si priniesla so sebou aj svoje dve mačky.  Proces sťahovania bol úplne normálny až dovtedy, pokiaľ jej neprišiel list od elektrárenskej spoločnosti o tom, ako musí zaplatiť zálohu vopred, pretože má zlý úverový rating. Brala to ako formalitu a preto sa rozhodla požiadať o výpis z účtu.

Axton Betz- Hamilton

O 6 týždňov neskôr jej dorazila hrubá obálka. Obsahovala 10 strán a isté „kreditné skóre“, ktoré dosiahla.

„Na papieri sa písalo, že moje skóre je 380. Zo školy som bola zvyknutá, že už 100 bodov bolo veľa, takže som si povedala, že na tom nie som tak zle. Lenže potom som si všimla zoznam stoviek kreditných a debetných kariet. Len 2% ľudí malo nižšie kreditné skóre ako ja. V tej dobe som mala iba 19 rokov. Nikdy som nežila mimo domu a nezobrala som si žiadny úver no a namiesto toho som mala vo svojom mene stratu stovky tisíc dolárov. Písalo sa, že to takto ide už od roku 1993,“ dodal Axton, „len som plakala a plakala, a myslela som si, že už nikdy nebudem nič vlastniť.“

Axton Betz- Hamilton

Axton vyrastala na farme mimo mesta Portland v Indiane, a bola trošku izolovaná od sveta. Jej otec vlastnil miestny obchod a mama Pam bola účtovníčka. 10 rokov predtým, ako sa stal tento incident sa stalo to, že jej rodičom niekto odcudzil peniaze, no teraz sa stretla ona sama s týmto a urobila to, čo by urobila väčšina dospievajúcich dievčat v jej situácii. Zavolala svojej mame.

„Veľmi som plakala do telefónu, keď som mame hovorila to, ako nikdy nebudem mať svoj vlastný dom, auto, proste nič. No ona nebola veľmi emotívna, povedala mi, že sa musím s tým naučiť žiť. Šla som na políciu, ale prišiel som odtiaľ akurát tak s papierom pre banku, ktorá by mala vysvetliť čo sa stalo. No a tak som svoj život trošku zasvätila tým, že som chcela vypátrať zlodeja, a chcela som si vyčistiť svoj rating. No zdalo sa, že zlodej je vždy o krok vpred.“