Spaľujú tuky, obmedzujú chuť do jedla, ale hlavne na sladké. Tieto plody vám dopomôžu k redukcií na váhe

Voy/bigstock.com

V dnešnej dobe veľmi často zabúdame na konzumáciu ovocia. Je to veľká škoda, nakoľko ovocie si dokážeme nielen sami vypestovať ale aj pomerne lacno zakúpiť v obchode. Jeho účinky na náš organizmus sú priam zázračné a napriek tomuto faktu ho nekonzumujeme dostatok. Ovocie vďaka antioxidantom, vláknine a iným živinám urýchľuje náš metabolizmus a okrem toho obsahuje málo kalórií.  Poďme sa pozrieť na ovocia a ich účinky bližšie.

Jablká:
Jablká sú výnimočné aj vďaka tomu, že predstavujú veľmi bohatý zdroj vlákniny. Výskumy ukázali, že vláknina je podstatnou zložkou v boji s redukciou tuku, uloženého v brušných partiách. Okrem toho vyšší príjem prírodnej vlákniny po dobu piatich rokov, pomôže znížiť zásobu tuku v bruchu o 3,7 percenta. Samozrejme, konzumácia jabĺk musí byť pravidelná!

Čítajte tiež: Týmito trikmi zbavíte ovocie a zeleninu veľkého množstva pesticídov, ktoré sa v nich nachádza. Bude opať chutné a zdravé

Hrušky:
Hrušky sú prirodzene bohaté na draslík aj vlákninu, vďaka ktorej sa rýchlo cítime sýti, a preto aj množstvo jedla, ktoré následne zjeme je menšie. Hrušky sú aj prospešné v boji proti plynatosti a pomáhajú udržovať optimálnu hladinu cholesterolu v tele.

Článok pokračuje na druhej strane: