Patríte medzi milovníkov orchideí? 5 osvedčených trikov na ich pestovanie!

O orchideách už bolo napísané veľa. Niečo sa spoľahlivo osvedčilo, niečo iné si svojich fanúšikov nenašlo. Ak však chcete získať orchidea, ktorá odolá času a bude neustále plná kvetov, potom si prečítajte nasledujúce tipy pre starostlivosť o orchidey.

Aj keby ste nehodlali naše rady ihneď vyskúšať, pretože zrovna Vašej orchidejce sa darí krásne, ponechajte si ich v zálohe, môžu sa Vám hodiť. Do komentárov nám môžete napísať Vaše tipy na pestovanie orchideí!

TIPY NA PESTOVANIE ORCHIDEÍ:
Nepresádzajte:
Všimli ste si, že sa v kvetinárstve aj v obchodoch, orchidey vždy predávajú v priehľadných kvetináčoch? Nie je to náhoda. Korene orchidey potrebujú veľa svetla. Preto je v žiadnom prípade nepresádzajte, keď si ich prinesiete domov. V pôvodnom kvetináči a s rovnakou kôrou (zeminou), ich môžete nechať až 2 roky.

Old Man Stocker/bigstock.com

Zalievajte správne:
Prchidea zalievajte raz za 5-7 dní. V zime stačí raz za 10 dní. Najviac odporúčaná metóda je ponoriť orchidea na 5 minút do vody a potom nechať odkvapkať. Zabránite hnilobe. Orchidey zle znáša kohútikovú vodu. Vždy sa vyvarujte toho, aby bolo vlhké stredovej srdce orchidey.

Článok pokračuje na ďalšej strane…